Média

06.06.2013Přiznala svou sexuální orientaci, zasedá v EP za rakouské zelené

Ulrika Lunacek je jedna z prvních političek, která přiznala, že je lesbička. V neděli 9. června bude hostem autora a moderátora pořadu Evropa z metropole Edvarda Kožušníka v televizi Metropol. Lunacek pracovala jako tlumočnice v angličtině a španělštině, za rakouské zelené byla 10 let v rakouském parlamentu. Patří mezi kritiky dvou sídel EP: „Je to nesmysl. 

Přečíst více

30.05.2013Někdejší novinář, jeden ze třinácti dánských europoslanců v televizi Metropol

Dánský europoslanec Morten Lokkegaard, který se angažoval v zamítnuní smlouvy ACTA, je hostem autora a moderátora pořadu Evropa z metropole Edvarda Kožušníka v televizi Metropol v neděli 2. června. Lokkegaard působil dlouhá léta jako televizní moderátor v dánském parlamentu. V roce 2005 založil vlastní firmu na mediální komunikaci, v roce 2008 dostal nabídku kandidovat do EP.

Přečíst více

24.05.2013Laponec, dědeček trojčat hostem v televizi Metropol

V neděli 26. května bude v televizi Metropol hostem autora a moderátora pořadu Evropa z metropole Edvarda Kožušníka finský europoslanec Hannu Takkula. Takkula pochází ze severní části Finska, z Laponska. Je magistrem pedagogiky.  

Přečíst více

17.05.2013Někdejší velvyslanec SR v Kanadě a anesteziolog hostem v televizi Metropol

Miroslav Mikolášik je hostem autora a moderátora pořadu Evropa z metropole Edvarda Kožušníka v neděli 19. května. V televizi Metropol se slovenský lékař, anesteziolog Mikolášik vyzná ze svého vztahu k Praze, kde studoval medicinu: „Praha je nádherná. Našel jsem si v Praze svou manželku.“ 

Přečíst více

09.05.2013Barnierův bankovní balíček – ne zcela povedený koktejl

Transparentní účtování poplatků za bankovní služby nebo možnost převedení platebního účtu mezi bankami včetně přenosu příkazů plateb a nastavení účtu, a přístup k platebním účtům se základními prvky jsou tři hlavní opatření, která včera představil francouzský komisař pro vnitřní trh a služby Michel Barnier

Přečíst více

09.05.2013Bylo jí patnáct, když zemřel Franco

V neděli 12. května bude hostem autora a moderátora pořadu Evropa z metropole Edvarda Kožušníka v televizi Metropol jeho španělská kolegyně z EP Maria Muňiz de Urquiza. Doktorka politických věd a sociologie z Madridu, Maria Muňiz, prosazuje jedno sídla Evropského parlamentu v Bruselu. Muňiz sice chápe historické souvislosti, které dodnes přivádějí europoslance jednou měsíčně do Štrasburku, ale stěhování EP považuje za finančně náročné. 

Přečíst více

01.05.2013Italská ekonomka, jedna z nejmladších žen v EP

Lara Comi je hostem autora a moderátora pořadu Evropa z metropole Edvarda Kožušníka v televizi Metropol v neděli 5. května. Comi, rodačka z regionu Milán, vystudovala ekonomii, pracovala jako asistentka poslankyně a také v lombardské mládežnické organizaci strany Vzhůru Itálie.

Přečíst více

06.02.2013JUST ONE SECOND – JUST ONE SEAT

Český europoslanec z frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR) Edvard Kožušník, se rozhodl, že vytáhne do boje za jedno sídlo Evropského parlamentu. Chce postupně přesvědčit zástupce vlád jednotlivých členských států, aby se přiklonili k racionalizaci výdajů na provoz Evropského parlamentu.

Přečíst více

21.01.2013Někdejší lotyšský ministr financí jel do Prahy na kole

Hostem pořadu Evropa z metropole televize Metropol bude v neděli 27. ledna Roberts Zíle. Europoslanec za Lotyšsko se narodil v Rize, studoval ekonomii, dnes je odborníkem na dopravu a ekonomiku. V minulosti působil v akademickém světě, byl redaktorem v nakladatelství a také 7 let členem lotyšské vlády, nejprve jako ministr financí, později jako ministr dopravy.

Přečíst více

18.01.2013Jednou jí zavolal prezident Rumunska, dnes je poslankyní EP

Vystudovaná právnička reprezentující v Evropském parlamentu Rumunsko, Renate Weber je hostem autora a moderátora pořadu Evropa z metropole Edvarda Kožušníkatelevizi Metropol v neděli 20. ledna. Už po změně režimu v roce 1990 založila Weber nevládní organizaci: „Díky tomu jsem se v naší zemi stala známou."

Přečíst více