Média

10.08.2013540 uběhnutými kilometry již Kožušník vyběhal 27 000 Kč pro Terezku z Pardubic

Patnáct dnů trvalo českému europoslanci Edvardu Kožušníkovi na jeho běžecké pouti napříč celou Českou republiku s podtitulem „Mé srdce patří Česku“, než překročil historickou hranici mezi Moravou a Čechami. Dalších sedm dnů plánuje s teniskami na nohou křižovat Pardubický a Královéhradecký kraj než doběhne na hranici kraje Libereckého.

Přečíst více

02.08.2013Europoslanec Edvard Kožušník maratónem burcuje k pomoci nemocné Terezce

Do Uherského Hradiště doslova a do písmene „po svých" přiběhl europoslanec a olomoucký rodák Edvard Kožušník. Slováckou metropoli navštívil v rámci svého běhu Českou republikou.

Přečíst více

02.08.2013Kožušník vyměnil tenisky za kajak

Přes 250 kilometrů urazil Edvard Kožušník za prvních 8 dnů své cesty napříč Českou republikou v rámci běhu „Mé srdce patří Česku“. Tato část cesty byla výjimečná tím, že si ji český europoslanec neodpracoval jen svýma nohama, ale na dva dny musel zapojit i své paže a vodácký um.

Přečíst více

23.07.2013Mé srdce patří Česku, startuje v Ostravě

Přes 1300 kilometrů napříč celou Českou republikou plánuje uběhnout europoslanec Edvard Kožušník. Plánovanou trasu má urazit za 43 dnů. V rámci svého běhu plánuje Kožušník přes 300 zastávek, na nichž by se rád chtěl setkat s občany.

Přečíst více

04.07.2013Kožušník volá po předefinování rozsahu veřejné služby

Problematiku hybridních televizorů – televizorů připojených k internetu a očekávanou technickou konvergenci médií, řešil na svém plenárním zasedání ve Štrasburku Evropský parlament. Podle českého europoslance Edvarda Kožušníka (ODS) se touto zprávou snaží Parlament řídit a moderovat technologický vývoj. „Posledních padesát let minulého století patřilo televizi. Prvních deset let nového tisíciletí patřilo internetu a poslední tři roky hýbou mediálním světem mobilní zařízení. Tato situace dokládá zrychlující se dynamiku vývoje mediálního odvětví. A právě dynamika vývoje v této oblasti je hlavním limitujícím faktorem této zprávy.“ Kožušník je kritický k pokusům politiků řídit technologický vývoj. „Vývoj má být hnán poptávkou a nabídkou na trhu. Stačí se podívat na směrnici o audiovizuálních a mediálních službách. Ta je platná tři roky a již dnes v kontextu vývoje technologií je zjevné, že technologický vývoj výrazně předstihnul legislativu. Politici by proto měli být zdrženliví ve formulování požadavků a představ na vývoj mediálního trhu“, zdůraznil Kožušník.

Přečíst více

04.07.2013Belgičan, který získal mandát europoslance jako svatební dar

Philippe De Backer, belgický europoslanec je hostem autora a moderátora pořadu Evropa z metropole Edvarda Kožušníka v televizi Metropol v neděli 7. července. Backer pochází z Antwerp, je doktorem biotechnologie a genetiky. Do Evropského parlamentu nebyl zvolený. V Belgii je část europoslanců zvolena a část kandidátů je na záložním seznamu. Backer byl na tomto seznamu za vlámské liberální demokraty na prvním místě. Na jeho svatbu přišel europoslanec, který v EP pracoval 12 let. Neměl pro něho svatební dar, ale oznámil mu, že má pro něho neobvyklý dárek – rozhodl se totiž na svůj mandát rezignovat a zajistil tak Backerovi vstup do EP.

Přečíst více

03.07.2013Kubánský disident Guillermo Fariňas převzal Sacharovovu cenu

Jednapadesátiletý psycholog, nezávislý novinář a disident Fariñas, který má za sebou na protest proti věznění politických odpůrců více než dvě desítky hladovek, byl na cenu nominován ve jménu všech, kdo na komunistické Kubě bojují za svobodu a lidská práva.

Teprve letos v polovině ledna začala na Kubě platit novela migračního zákona, díky které už Kubánci nepotřebují k opuštění ostrova výjezdní doložku, ale stačí jim pouze pas. Ten také tehdy mnozí kubánští disidenti konečně získali.

Přečíst více

12.06.2013Fanda Pavla Nedvěda, italský eurokomisař hostem v TV Metropol

Italský eurokomisař pro dopravu, Antonio Tajani je v neděli 16. června hostem autora a moderátora pořadu Evropa z metropole Edvarda Kožušníka v televizi Metropol. Tajani je absolventem práv, po škole byl dva roky v italské armádě u letectva. 20 let pracoval jako rozhlasový novinář. Třikrát byl zvolený poslancem EP, nyní je členem Evropské komise. 

Přečíst více

12.06.2013Fyzik z Rigy, někdejší ministr financí Lotyšska, nyní eurokomisař

Eurokomisař pro rozvoj Andris Piebalgs je v neděli 23. června hostem autora a moderátora pořadu Evropa z metropole Edvarda Kožušníka v televizi Metropol. Piebalgs vystudoval fyziku, působil jako profesor. Od počátku 90. let pracoval pro lotyšskou vládu. Byl ministrem školství, ministrem financí a také velvyslancem v Estonsku.

Přečíst více

12.06.2013Automobilový závodník z perly Atlantiku hostem v TV Metropol

V neděli 30. června je hostem autora a moderátora pořadu Evropa z metropole Edvarda Kožušníka europoslanec z portugalského ostrova Madeira Nuno Teixeira. „Pocházím ze stejného regionu jako slavný fotbalista Cristiano Ronaldo,“ říká Teixeira, vystudovaný právník, který vstoupil do politiky po devítileté práci pro vicepremiéra vlády Madeiry.

Přečíst více