Média

27.11.2013Nedělní volby v Hondurasu potvrdily posilování demokratických sil v Latinské Americe

V Hondurasu proběhly v neděli 24. listopadu všeobecné volby, ve kterých zvítězila vládnoucí pravice v čele prezidentským kandidátem Juanem Orlandem HernandezemVysoká volební účast svědčí o touze honduraského lidu uplatňovat svá politická práva a posilování demokratických sil v Latinské Americe,“ chválí výsledky voleb europoslanec Edvard Kožušník a dodává: „Díky přispění všech politických stran a volebních orgánů, proběhly volby řádně a pořádku. Věřím, že jakékoliv nesrovnalosti ohledně voleb budou vyřešeny podle zákonných pravidel.“

Přečíst více

24.11.2013Eurologika plná mrhání: kočující poslanci za 5,5 miliardy

V posledních několika letech se kvůli ekonomické krizi museli uskromnit snad úplně všichni. Od domácností až po velké firmy a vlády států. Jenom Evropské unie jako by se to netýkalo. Až 200 milionů eur (5,5 miliardy korun) ročně vyhodí komínem jen kvůli věčnému přesouvání europoslanců. Evropský parlament totiž sídlí hned na třech místech zároveň: v Bruselu, Štrasburku a Lucemburku.

Přečíst více

22.11.2013Projev při příležitosti udělení řádu za civilní zásluhy Španělského království panu Edvardovi Kožušníkovi

Europoslanec Edvard Kožušník převzal v pátek 22. listopadu na španělském velvyslanectví řád Orden del Merito Civil. Řád předal Kožušníkovi osobně velvyslanec Španělska v České republice J. E. Pascual Ignacio Navarro Ríos.

Přečíst více

20.11.2013Většina europoslanců se vyslovila pro jediné sídlo EP

Stoupenci zrušení štrasburského sídla Evropského parlamentu (EP) dnes dosáhli symbolického vítězství. Plénum EP totiž velkou většinou ve Štrasburku schválilo návrh na změnu unijních smluv, který umožňuje, aby parlament mohl sám rozhodovat o umístění svého sídla. 

Přečíst více

20.11.2013Konec štrasburského cirkusu

Evropský parlament dnes na svém plenárním zasedání ve Štrasburku podle očekávání drtivou většinou odsouhlasil Zprávu o umístění sídel evropských institucí a udělal tak další krok ve svém tažení za ustanovení jednoho sídla Evropského parlamentu. Parlament se tak dovolává svého práva rozhodnout o místě svého sídla a ukončit tak každoměsíční přesouvání mezi Bruselem a Štrasburkem, které stojí ročně 180 milionů euro a 19 000 tun CO2. 

Přečíst více

15.11.2013Europoslanec Kožušník si společně s dalšími poslanci a senátory ODS připomene 17. listopad

Výročí 17. listopadu si poslanec Evropského parlamentu Edvard Kožušník připomene tuto neděli společně se zástupci poslaneckého, europoslaneckého a senátního klubu ODS a dalšími členy strany. V neděli v 10 hodin se od kavárny Slavie vydají k pamětní desce v podloubí na Národní třídě v Praze, aby zde položili květinu a připomněli si události, které vedly k pádu komunistického režimu v zemi.

Přečíst více

29.10.2013Nehlasujte pro zrušení amerického embarga vůči Kubě vyzývá vládu Kožušník

O 53 let trvajícím ekonomickém embargu USA vůči Kubě bude toto úterý hlasovat 68. Valné shromáždění OSN. Podle českého europoslance Edvarda Kožušníka, který se problematice Kuby dlouhodobě věnuje se však jedná o divadlo pro veřejnost, kterým se Kuba snaží přenést vinu za své ekonomické a sociální problémy na bedra USA. 

Přečíst více

25.10.2013MZV: SR pozorně sleduje iniciativu ohledně jednoho sídla europarlamentu

Slovensko už reagovalo na dopis českého europoslance Edvarda Kožušníka, který oslovil lídry všech 28 členských států EU, aby vyjádřili svůj postoj k otázce jednoho sídla pro Evropský parlament (EP).

Přečíst více

16.10.2013Členské země EU brzdí úsporu nákladů na provoz Evropského parlamentu

Český europoslanec Edvard Kožušník, který je členem iniciativy Single Seat bojující za jedno sídlo Evropského parlamentu (EP), se obrátil dopisem na nejvyšší představitele členských států EU s dotazem, zda jsou ochotni podpořit redukci současných tří sídel EP na jedno. Z 28 oslovených představitelů jich 15 na dotaz neodpovědělo. Členské státy tak brzdí úsporu nákladu na provoz EP, v opačném gardu jsou europoslanci, kdy 88 % z nich tyto úspory podporuje.

Přečíst více

15.10.2013Brusel zatím vede nad Štrasburkem 22:4

Výbor pro ústavní záležitosti Evropského parlamentu vytáhnul další kalibr ve svém tažení za ustanovení jednoho sídla Evropského parlamentu. Proti nesmyslnému každoměsíčnímu stěhování parlamentního cirkusu mezi Bruselem a Štrasburkem včera hlasovalo 22 členů tohoto výboru, zatímco pro zachování status quo hlasovali jen 4 europoslanci. Evropský parlament nyní bude iniciovat řádný postup pro přijímání změn smlouvy podle článku 48 SEU s cílem navrhnout změny článku 341 SFEU a protokolu č. 6, které jsou nezbytné, aby Parlament mohl sám plně rozhodovat o své vnitřní organizaci a umístění sídla.

Přečíst více