Média

27.02.2014Budeme platit výpalné za kopírování?

Český europoslanec Edvard Kožušník dnes vyzval své kolegy v Evropském parlamentu, aby nehlasovali pro zprávu o poplatku za kopírování pro osobní potřebu z pera poslankyně Françoise Castex. Podle Kožušníka je tato zpráva předstupněm k legislativnímu návrhu na povinné zpoplatnění kopírování digitálního obsahu pro osobní potřebu v online světě.

Přečíst více

26.02.2014Kožušník varoval před unifikací civilního kodexu

Návrh Evropské komise na přijetí jednotné unijní úpravy kupní smlouvy na zboží, digitální obsah a související služby odmítnul poslanec Evropského parlamentu Edvard Kožušník (ODS). Podle něj by těžiště soukromého práva včetně práva smluvního mělo i nadále zůstat na úrovni členských států, které jej dovedou regulovat nejen dostatečně uspokojivě, ale také efektivněji.

Přečíst více

03.02.2014Kožušník vyzývá k vyšetření smrti Oswalda Payá

Europoslanec Edvard Kožušník dnes podepsal v Evropském parlamentu písemnou deklaraci požadující vyšetřování autonehody, při níž zahynul kubánský disident Oswaldo PayáOswaldo Payá byl uznávaným bojovníkem za lidská práva, který v roce 2002 získal Sacharovovu cenu Evropského parlamentu za svobodu myšlení. Byl také pětkrát nominován na Nobelovu cenu míru.

Přečíst více

28.01.2014Nejvýše postavená Češka v EU se zajímá o obchodní etiku

Hostem diskuzního pořadu, který moderuje europoslanec Edvard Kožušník, byla Marie Bohatá, bývalá ředitelka Českého statistického úřadu a současná zastupující generální ředitelka Evropského statistického úřadu v Lucemburku.

Přečíst více

18.01.2014Projev kandidáta na předsedu ODS Edvarda Kožušníka na kongresu v Olomouci

Projev kandidáta na předsedu ODS Edvarda Kožušníka na kongresu v Olomouci

Přečíst více

02.01.2014Šedivý: NATO se neplánuje v dohledné době rozšiřovat

Jiří Šedivý, současný velvyslanec České republiky u NATO, bývalý český ministr obrany a náměstek generálního tajemníka NATO, byl hostem autora a moderátora pořadu Edvarda Kožušníka.

Přečíst více

28.12.2013Miluji Lučinu a jaro!, říká v rozhovoru pro Marianne Lucia Kožušníková

To, že jsou Češi skoupí na rozmáchlá gesta a hlasitou mluvu, vnímá jako zvláštnost s puncem exotiky. Manželka europoslance Edvarda Kožušníka si Českou republiku zamilovala. Lucia Kožušníková se narodila ve Španělsku, momentálně je v domácnosti. Než se odstěhovali do Prahy, kamarádky ji připravovaly na nejhorší. Že se tu stmívá už ve čtyři odpoledne, že tu nejsou sympatičtí lidé a že se po dvou měsících bude chtít vrátit do Španělska. „Ale pro mě byla stejně nejdůležitější láska,“ směje se Lucia

Přečíst více

19.12.2013Kožušník se sešel se zástupcem ekvádorské opozice

Český poslanec Evropského parlamentu Edvard Kožušník se tento týden sešel s Jose Luisem Guerrerem Martínezem, politickým azylantem z Ekvárodoru, který je ve své zemi nařčen ze sabotáže a terorismu. 

Přečíst více

16.12.2013Karel Kovanda: Nejvíce si cením svého působení v Radě bezpečnosti

Bývalý velvyslanec České republiky u OSN a při Severoatlantické alianci byl hostem pořadu, jehož autorem a moderátorem je europoslanec Edvard Kožušník.

 

Přečíst více

12.12.2013Bankovní socialismus made in EU

Vedení platebního účtu zdarma nebo za regulovanou cenu, jako základní právo občanů, dnes na svém plenárním zasedání ve Štrasburku schválil Evropský parlament. Proti přijetí směrnice se ostře ohradil český europoslanec Edvard Kožušník.

Přečíst více