Média

17.04.2014Kandidátům do europarlamentu kraluje na facebooku Kožušník

Aktuálně.cz - Nejaktivnějším kandidátem do Evropského parlamentu je na sociálních sítích jednoznačně Edvard Kožušník (ODS). S jeho profilem na Facebooku se přátelí přes deset tisíc lidí a jeho tweety mají nejvíce sledujících. Vyplývá to ze studie, kterou zpracovala společnost Effectix. 

Přečíst více

15.04.2014Igelitky jdou ve stopách žárovek

Nařídit balit ovoce, zeleninu a cukrovinky výhradně jen do papírových sáčků či velkých biologicky rozložitelných plastových tašek, dále pak snížení spotřeby lehkých plastových tašek o 80 % do pěti let či dokonce vytvoření evropské normy pro zahradní kompost. To vše jsou nápady z pera zpravodajky, dánské socialistky Margrete Auken. Ty při projednávání na plénu Evropského parlamentu ve Štrasburku odmítnul český europoslanec z frakce Evropských konzervativců a reformistů Edvard Kožušník

Přečíst více

10.04.2014V Ekvádoru vládne autoritářský režim, říká v rozhovoru José Guerrera

V minulých dnech byli v Ekvádoru odsouzeni členové skupiny Los Trece k 8 letům vězení za údajnou sabotáž a terorismus v případu protestní akce u ekvádorské televize ECTV. Při této příležitosti český europoslanec Edvard Kožušník vyzpovídal Dr. Josého Luise Guerrera Martineze, představitele ekvádorské opozice a azylanta z České republice. 

Přečíst více

07.04.2014Počet lidí, kteří nenakupují na internetu, v ČR klesá

EurActiv.cz - Obliba nákupů přes internet v České republice roste a důvodů, proč někteří lidé dávají přednost pořízení zboží v kamenných obchodech, ubývá. Upozornil na to nedávno zveřejněný průzkum Asociace pro elektronickou komerci.

Přečíst více

04.04.2014Zrušení roamingu? Práce s horkou jehlou

Lidové noviny - Politici mívají před volbami tendenci narychlo předkládat voličům výsledky své parlamentní práce. Nejinak je tomu i tentokrát. Dnes a v následujících dnech média jen opakují informaci o tom, že Evropský parlament zrušil roaming.

Přečíst více

03.04.2014Skryté vady nařízení o Roamingu podle Kožušníka

Evropský parlament na svém zasedání v Bruselu zrušil k polovině prosince 2015 účtování roamingových služeb. Podle českého europoslance Edvarda Kožušníka se však jedná o populistické gesto, kterým se europarlament snaží před blížícími se volbami zvýšit svou popularitu.

Přečíst více

28.03.2014Svůj domov našli tady

Občas se do Čecha nebo do Češky zamiluje někdo, kdo se narodil v jiné části světa. Funguje to? Manželka europoslance Kožušníka Lucia v časopise Katka líčí svůj životní příběh. 

Přečíst více

26.03.2014Eurovolby: Do parlamentu míří Kožušník i Kocumová

Jablonecký deník - S Evropským parlamentem (EP) se po pěti letech pomalu loučí 766 stávajících poslanců. Už brzy je nahradí nové tváře. Česká republika vyšle do boje o evropská křesla v Bruselu a Štrasburku 21 zástupců. 

Své křeslo bude po pěti letech obhajovat jediný z dosavadních poslanců nominovaný na celostátní kandidátku z Libereckého kraje Edvard Kožušník. Politika, známého svými radikálními názory vyslala liberecká organizace ODS. Na kandidátce ovšem zaujímá až desáté místo.

Přečíst více

17.03.2014Výpalné za cloud v EU je prý důsledek lobbistů a neznalosti

EU řeší návrh, který by po paměťových nosiších, tiskárnách a podobně zavedl poplatky také za Dropbox a další úložiště dat. Je to prý výsledek lobbingu a neznalosti poslanců.

Přečíst více

28.02.2014Nejméně 13 mrtvých ve Venezuele

„Nicolas Maduro musí přestat s represemi a šikanou opozice. Naopak je nezbytné, aby venezuelská vláda zahájila dialog s opozicí a začala řešit akutní problémy země jako je svoboda projevu, vysoká inflace a nárůst organizovaného zločinu. Maduro by také měl odzbrojit a rozpustit provládní “Lidové milice.” 

Přečíst více